archive-dk.com » DK » K » KORTHAARKLUBBEN.DK

Total: 629

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Korthaarklubben - pokaler - 2 mark FJD Ørslev åben kllasse - Sacramento trofæet
    22 01 2011 blev det besluttet at alle pokaler fra 2011 får prædikatet evigt vandrende 2015 Ingen prøve 2014 Ingen prøve på Fyn 2013 Ingen korthår deltog 2012 Ingen korthår deltog 2011 Ingen 1 præmier 2010 Ingen prøve på Fyn 2009 Ikke uddelt 2008 Fjelstrups Emmi Finn Nielsen Slagelse 2007 Ikke uddelt 2006 Ikke uddelt 2005 Ikke uddelt 2004 Ikke uddelt 2003 Ikke uddelt 2002 Ikke uddelt 2001 Ikke uddelt

    Original URL path: http://www.korthaarklubben.dk/pokaler/3-mark-fjd-fyn-ungdom.htm (2016-01-02)
    Open archived version from archive


  • Korthaarklubben - pokaler - 4 mark FJD Fyn åben kllasse
    på Fyn 2013 Gomard s Scott Knud Hansen Katterød 2012 Ingen 1 præmier 2011 Ingen korthår deltog 2010 Ingen prøve på Fyn 2009 Ikke uddelt 2008 Nordboen Ryz Knud Hansen Katterød 2007 Ikke uddelt 2006 Engdragets Gitte Chr Hansen Broager 2005 Ikke uddelt prøven aflyst 2004 Ikke uddelt 2003 Senta Jacob Hansen Kerteminde 2002 Tessan s Æmma Georg Hartmann Blanns 2001 Bolette Roger Drue Skamby 2000 Ikke uddelt 1999 Ikke

    Original URL path: http://www.korthaarklubben.dk/pokaler/4-mark-fjd-fyn-aaben-klasse.htm (2016-01-02)
    Open archived version from archive

  • Korthaarklubben - pokaler - 5 mark - FJD Nordjyske prøve - Skovmarkens Sep's mindepokal
    at alle pokaler fra 2011 får prædikatet evigt vandrende 2015 Bislevs Kenzie Jens Ole Sørensen Tylstrup 2014 Hammerbakken s Carla Bjarne Jacobsen Vodskov 2013 Hals Bondens Chanel Karl Georg Kristensen Hals 2012 Toes Krohg Kurt Grün Tårs 2011 Ingen 1 præmier 2010 Ingen 1 præmier 2009 Ikke uddelt 2008 Nørreøxe s Donna Torben Hjardemål Brovst 2007 Fasantorpedens Åska Christina Eriksson Sverige 2006 Ikke uddelt 2005 Henriksens Julle Knud Roslin Hobro 2004 Tulle Senta Torben Hjardemål Brovst 2003 Hals Bondens Figo Villy Andersen Brovst 2002 Evita Kurt Grün Tårs 2001 Cinna Niels Korsbæk Nielsen Fjerritslev 2000 Toes Brahms Karl Georg Kristensen Hals 1999 Ikke uddelt 1998 Roslins Faust Kjeld Kløjgaard Nielsen Ålborg 1997 Gry Gunnar Andersen Randers 1996 Ikke uddelt 1995 Dinna Frank Mørk Hobro 1994 Ikke uddelt 1993 Ahmgården Tikki Christen Kusk Langå 1992 Roslins Julle Knud Roslin Hobro Ændret til bedste unge korthår på FJD s nordjyske forårsprøve forudsat den opnår 1 præmie i unghundeklassen 1991 Ikke uddelt 1990 Ikke uddelt 1989 Ikke uddelt 1988 Ikke uddelt 1987 Græsdalen Rina Knud Roslin Hobro 1986 Ninka Preben Østergaard Herning 1985 Kromanns Ejes Kliff Niels Erik Kromann Grindsted 1984 Tahoo Laika Paul Keller Nykøbing F 1983 Hejnerups Ann Hans H Hansen

    Original URL path: http://www.korthaarklubben.dk/pokaler/5-mark-fjd-nordjyske-skovmarkens-seps-mindepokal.htm (2016-01-02)
    Open archived version from archive

  • Korthaarklubben - pokaler - 6 mark - FJD Nordjyllandspokalen unghunde klasse
    pokaler fra 2011 får prædikatet evigt vandrende 2015 Bislevs Kenzie Jens Ole Sørensen Tylstrup 2014 Hammerbakken s Carla Bjarne Jacobsen Vodskov 2013 Hals Bondens Chanel Karl Georg Kristensen Hals 2012 Toes Krohg Kurt Grün Tårs 2011 Ingen 1 præmier 2010 Ingen 1 præmier 2009 Ikke uddelt 2008 Nørreøxe s Donna Torben Hjardemål Brovst 2007 Fasantorpedens Åska Christina Eriksson Sverige 2006 Ikke uddelt 2005 Henriksens Julle Knud Roslin Hobro 2004 Tulle Senta Torben Hjardemål Brovst 2003 Hals Bondens Figo Villy Andersen Brovst 2002 Evita Kurt Grün Tårs 2001 Cinna Niels Korsbæk Nielsen Fjerritslev 2000 Toes Brahms Karl Georg Kristensen Hals 1999 Ikke uddelt 1998 Roslins Faust Kjeld Kløjgaard Nielsen Ålborg Udsættes til bedste unghund på Korthårklubbens forårsprøve i Give Skal vindes tre gange afsamme ejer for at blive ejendom Vundet til ejendom af Jørn Christiansen Fladbro i 1991 1991 Miks E Monty Jørn Christiansen Fladbro 1990 Joy Ingeborg Abildgaard Støvring 1989 Stubbens Catti Hans Ole Petersen Frederikshavn 1988 Kiholms Aqui Peter Borgnæs Ranum 1987 Ikke uddelt 1986 Ikke uddelt 1985 Ikke uddelt 1984 Ikke uddelt 1983 Miro Jørn Christiansen Fladbro 1982 Ikke uddelt 1981 Ikke uddelt 1980 Ikke uddelt 1979 Vildtholts Bess Jørn Christiansen Fladbro 1978 Kit Gunnar Andersen Helsted 1977

    Original URL path: http://www.korthaarklubben.dk/pokaler/6-mark-fjd-nordjyllandspokalen-unghunde-klasse.htm (2016-01-02)
    Open archived version from archive

  • Korthaarklubben - pokaler - 7 mark - FJD Nordjyllandspokalen åben klasse
    Sønder Omme 2008 Ikke uddelt 2007 Henriksen s Ronja Jørn Pedersen Sdr Omme fører Karl Georg Kristensen Hals 2006 Nørre Skindbjergs Gaucho René Kjær Støvring 2005 Egelundens Anyr Jesper Sjælland Thisted 2004 Henriksen s Mille Michael Mølholt Brønderslev 2003 Hals Bondens Sacha Karl Georg Kristensen Hals 2002 Toes Händel Kaj Henriksen Hjørring 2001 Roslins Asja Henning Mogensen Havndal 2000 Nordboen Mille Søren Andersen Taars 1999 Gaia Kurt Roland Jensen Taars 1998 Ahmgården Scot Kurt Nielsen Ålborg 1997 Quisa Knud Roslin Hobro 1996 Ikke uddelt 1995 Fuglsig s Carlos Kim Søgaard Rødkjærsbro 1994 Ahmgården Ann Poul Ole Ahm Gerlev J 1993 Nordboen Tok Jørn Lang Sæby 1992 Damlys Fie Frank Mørk Hobro 1991 Bjørn Jens Erik Dissing Tårs 1990 Chanell Leif Sørensen Hjørring 1989 Zagho Arne Thorup Gjerrild 1988 Hejnerups Dina Ole Lund Frederikshavn 1987 Adda Jan Bech Christensen Nibe 1986 Trunte Ole Svendsen Randers 1985 Banegårdens Quisa II Frank Mørk Hobro 1984 Ikke uddelt 1983 Banegårdens Gajol Torben Olsen Randers 1982 Bernado Mogensen Ballegård Skanderborg 1981 Long John Helmer Sørensen Horsens 1980 Juska Aage Hansen Århus N 1979 Banegårdens Dora Tage S Jensen Ø Tørslev 1978 Arko Per Winther Jensen Tårs 1977 Geisa Åge Hansen Havndal 1976 Quisa Gunnar Andersen

    Original URL path: http://www.korthaarklubben.dk/pokaler/7-mark-fjd-nordjyllandspokalen-aaben-klasse.htm (2016-01-02)
    Open archived version from archive

  • Korthaarklubben - pokaler - 7 mark - FJD Nordjyllandspokalen åben klasse
    det besluttet at alle pokaler fra 2011 får prædikatet evigt vandrende 2015 Ingen 1 præmier 2014 Ingen 1 præmier 2013 Bislevs Henni Bent Hesthaven Læsø 2012 Toes Krohg Kurt Grün Tårs 2011 Ingen korthår deltog 2010 Prøven aflyst 2009 Nordboen Badger Niels Jørgen Christiansen Randers 2008 Prøven aflyst 2007 Ikke uddelt 2006 Ikke uddelt 2005 Ikke uddelt 2004 Ikke uddelt 2003 Ikke uddelt 2002 Ikke uddelt 2001 Ikke uddelt 2000

    Original URL path: http://www.korthaarklubben.dk/pokaler/8-mark-fjd-midtjylland-ost-unghund.htm (2016-01-02)
    Open archived version from archive

  • Korthaarklubben - pokaler - 7 mark - FJD Nordjyllandspokalen åben klasse
    korthår deltog 2014 Ingen 1 præmier 2013 Ingen 1 præmier 2012 Ingen korthår deltog 2011 Ingen korthår deltog 2010 Prøven aflyst 2009 Ikke uddelt 2008 Prøven aflyst 2007 Ikke uddelt 2006 Lino Søren Weber Aabenraa 2005 Ikke uddelt 2004 Ikke uddelt 2003 Ikke uddelt 2002 Ikke uddelt 2001 Ikke uddelt 2000 Roslins Asja Henning Mogensen Havndal 1999 Rico Bjarne R Pedersen Randers 1998 Ritta Peter Bøgholm Mariager 1997 Ikke uddelt

    Original URL path: http://www.korthaarklubben.dk/pokaler/9-mark-fjd-midtjylland-ost-aaben.htm (2016-01-02)
    Open archived version from archive

  • Korthaarklubben - pokaler - 10 mark - FJD Midtjyllandspokalen - unghund
    i 2006 På bestyrelsesmødet den 22 01 2011 blev det besluttet at alle pokaler fra 2011 får prædikatet evigt vandrende 2015 Ingen 1 præmier 2014 Ingen korthår deltog 2013 Ingen korthår deltog 2012 Ingen korthår deltog 2011 Ingen korthår deltog 2010 Ingen prøve 2009 Ingen prøve 2008 Ingen prøve 2007 Hals Bondens Minna Claes Carnbring Sverige 2006 Ikke uddelt Vundet til ejendom af Uffe Jacobsen Ringkøbing 2005 og genudsat 2005

    Original URL path: http://www.korthaarklubben.dk/pokaler/10-mark-fjd-midtjylland-vest-unghund.htm (2016-01-02)
    Open archived version from archive