archive-dk.com » DK » R » RINGEGYM.DK

Total: 15

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Atletik Ringe Gymnastikforening
    Resultatliste Ringeløbet 2013 Klik her Resultatliste Ryslingeløbet 2012 Klik her Resultatliste Ringeløbet 2012 Klik her Resultatliste Ryslingeløbet 2011 Klik her Resultatliste Ringeløbet 2011 Klik her Resultatsliste Ryslingeløbet 2010 Klik her Resultatsliste Ringeløbet 2010 Klik her Resultatsliste Ryslingeløbet 2009 Klik her 2016 Terminsliste Serieløb Nålestævne 1 på Nyborg Stadion onsdag 27 april kl 18 00 Nålestævne 2 på Odense Atletikstadion onsdag 25 maj kl 18 00 3 kamp Mesterskab på Høje Bøge Stadion Svendborg søndag 12 juni kl 10 00 Nålestævne 3 på Høje Bøge Stadion Svendborg mandag 15 august kl 18 00 Nålestævne 4 på Nyborg Idrætspark onsdag 31 august kl 18 00 Individuelt Mesterskab på Odense Atletikstadion søndag 11 sep kl 10 00 Nærmere information om stævnerne kan I få i klubben på mobil 22 89 45 74 Termin for Crossløb på søndage i 2016 Crossløb 1 på Nyborg Vold 30 10 16 kl 10 00 Crossløb 2 i Langeskov 13 11 16 kl 10 00 Crossløb 3 ved Marienlystcentret 27 11 16 kl 10 00 Crossløb 4 i Holeskoven Korup 11 12 16 kl 10 00 Termin for Crossløb på søndage i 2017 Crossløb 5 i Hallindskoven Svendborg 08 01 17 kl 10 00 Crossløb 6 i Svanninge

    Original URL path: http://www.ringegym.dk/Atletik/Atletik.htm (2016-04-29)
    Open archived version from archive



  • Ringeløbet 2016 forløb igen i år fint trods blæst og vådt vejr En stor tak til løbets sponsorer som igen i år har været gavmilde Resultatliste Diplom PDF Diplom Word

    Original URL path: http://www.ringegym.dk/Atletik/Ringelobet.htm (2016-04-29)
    Open archived version from archive

  • Hold
    mix 4 6 kl Tid og sted Tirsdage kl 17 30 19 30 Gymnastiklokaler Ringe Fri og Efterskoles Hal Aldersgruppe 4 kl 6 kl Periode 08 09 2015 07 06 2016 Ledere Kontakt Bjarne Olsen tlf 62622159 mobil 61782159 bj olsen teliamail dk Instruktør Anton Nevers mobil 41818162 antonnevers live dk Instruktør Maria Schmidt mobil 21778586 mariaschmidtxd hotmail com Instruktør Michelle Jensen mobil 21709345 michelle pejej dk Instruktør Patrick Rasmussen mobil 50445157 patrick ob hotmail com Instruktør Pernille Albjeg mobil 31417329 pernille albjerg hotmail com Instruktør Rasmus Linnebjerg Knudsen mobil 27737273 rasmus goebakke dk Pris 1 100 DKK Betaling Betalingskort Om holdet Mini mix er et hold for dig som går i 4 6 Klasse Du er velkommen uanset om du er nybegynder eller øvet Vi træner fra 17 30 19 30 både drenge og piger i Ringe Fri og Efterskoles haller som har super gode faciliteter såsom stortrampoliner og springgrave På Mini mix vil gymnasterne både blive udfordret rytmisk og springmæssigt Vores ønsker for sæsonen er at gymnasterne udvikler sig og bliver udfordret på hver deres niveau Mini mix er kendt for det gode sammenhold vi har og vi instruktører gør meget ud af at alle skal føle sig velkomne og får opbygget nogle gode sociale relationer til instruktører og de andre gymnaster I løbet af sæsonen vil der være nogle weekendtræninger og eller ekstratræninger Til foråret skal vi som altid rundt omkring på Midtfyn og lave nogle opvisninger så vi kan vise hvor gode vi er blevet i løbet af sæsonen Udover sæsonprisen på 1100 kr vil der være nogle ekstraudgifter til opvisningstøj på højst 550 kr og et mindre beløb til stævner opvisninger og weekend ekstratræninger Vi forventer at gymnasterne dukker op til alle træninger såvel som opvisninger Vi glæder os meget til at se nogle spændte og engagerede gymnaster og forældre i den kommende sæson Mange hilsner fra instruktørerne Motion Ballstick Titel Motion Ballstick Tid og sted Tirsdage kl 18 15 19 15 Gymnastiklokaler Tingagerskolen Nordlige sal Aldersgruppe Voksenhold Periode 08 09 2015 15 03 2016 Ledere Kontakt Bente Kristensen tlf 62641860 mobil 23242209 bek fynskemedier dk Instruktør Lisbeth Andersen tlf 62624425 mobil 22962188 la 5750 dk Hjælpeinstruktør Karen Ringgaard Jensen tlf 62622309 kejensen skylinemail dk Pris 500 DKK Betaling Betalingskort Om holdet Motion Ball stik Ball stik bliver udført på en nupret bold så samtidig med at vi laver øvelserne bliver kroppen masseret Timen er delt med ca ½ times motionsgymnastik og ½ times ball stik Alle kan være med uanset om man er begynder eller øvet Instruktør Lisbeth Andersen m fl Motionsherrer GU72 RG Titel Motionsherrer GU 72 og Ringe Gymnastikforening Tid og sted Torsdage kl 19 30 21 00 Gymnastiklokaler Espe skole Aldersgruppe Voksenhold Periode 03 09 2015 14 03 2016 Ledere Instruktør Jens Robert Villadsen tlf 62661443 Pris 0 DKK Om holdet Holdet træner i Espe Hallen tilmelding sker på holdet Nærmere information ved formand Majken Baadegaard tlf 22318011 Ryghold 2015 2016 Titel Ryghold 2015 2016 Tid og sted Tirsdage kl 16 00 17 00 Gymnastiklokaler Tingager Plejehjem Spisestuen Aldersgruppe Voksenhold Periode 22 09 2015 15 03 2016 Ledere Kontakt Ketty Holm Jensen Mellemager 24 5750 Ringe tlf 62623412 mobil 28293590 ketty midtfyn net Instruktør Grete Spejlsgaard Kløvervej 25 5750 Ringe tlf 62641093 mobil 24462444 grete spejlsgaard midtfyn net Pris 650 DKK Betaling Betalingskort Om holdet Rygtræning M K og Rygtræning Træningen vil indeholde Opvarmning Holdning Kropsbevidsthed Styrketræninmg uden maskiner for og bag oppe og nede Stabiliserende muskeltræning Meget udstrækning lidt afspænding mindre afslapning Alle kan deltage da det er individuel træning Begrænset antal deltagere max 15 deltagere Instruktør Grete Spejlsgaard 6264 1093 Ryghold M K Titel Ryghold M K 2015 2016 Tid og sted Tirsdage kl 17 00 18 00 Gymnastiklokaler Tingager Plejehjem Spisestuen Aldersgruppe Voksenhold Periode 22 09 2015 15 03 2016 Ledere Kontakt Ketty Holm Jensen tlf 62623412 mobil 28293590 ketty midtfyn net Instruktør Grete Spejlsgaard tlf 62641093 mobil 24462444 grete spejlsgaard midtfyn net Pris 650 DKK Betaling Betalingskort Om holdet Rygtræning M K og Rygtræning Træningen vil indeholde Opvarmning Holdning kropsbevidsthed Styrketræning uden maskiner for og bag oppe og nede Stabiliserende muskeltræning Meget udstrækning lidt afspænding mindre afslapning Alle kan deltage da det er individuel træning Begrænset antal deltagere max 15 deltagere tilmelding til undertegnede Instruktør Grete Spejlsgaard 6264 1093 Rytmepiger fra 5 kl Titel Rytmepiger fra 5 kl Tid og sted Mandage kl 18 30 19 45 Gymnastiklokaler Tingagerskolen Nordlige sal Aldersgruppe fra 5 kl Periode 07 09 2015 14 03 2015 Ledere Kontakt Pia Schmidt tlf 62621285 mobil 72531275 psl faaborgmidtfyn dk Instruktør Michelle Jensen mobil 21709345 michelle pejej dk Pris 650 DKK Betaling Betalingskort Om holdet Senior Motion Espehallen Efteråret 2015 Titel Seniormotion Espe Hallen Efteråret 2015 Tid og sted Mandage kl 09 30 11 30 Gymnastiklokaler Espe Hallen Aldersgruppe Voksenhold Periode 14 09 2015 14 12 2015 Ledere Kontakt Ketty Holm Jensen tlf 62623412 mobil 28293590 ketty midtfyn net Instruktør Birthe Nielsen mobil 50621585 jebinielsen outlook dk Instruktør Ejner Jensen tlf 62622309 kejensen skylinemail dk Instruktør Else Kristensen tlf 62661066 mobil 50599056 elseogaxel dukamail dk Instruktør Grete Spejlsgaard tlf 62641093 mobil 24462444 grete spejlsgaard midtfyn net Instruktør Lars Liengaard tlf 62622541 mobil 24413341 violiengaard midtfyn net Om holdet Seniormotion kører fra medio september til udgangen af marts Der betales 2 rater et for efteråret og et for foråret Gør det nemmere betal begge rater i efteråret så skal du ikke ind og gøre noget aktivt 2 gange Vi ses til hyggeligt samvær Pris 220 DKK Betaling Betalingskort Seniormotion Espe Hallen Foråret 2016 Titel Seniormotion Espe Hallen Foråret 2016 Tid og sted Mandage kl 09 30 11 30 Gymnastiklokaler Espe Hallen Aldersgruppe Voksenhold Periode 04 01 2016 14 03 2016 Ledere Instruktør Birthe Nielsen Hylshusevej 9 5750 Ringe mobil 50621585 jebinielsen outlook dk Instruktør Ejner Jensen Sødingevej 36 5750 Ringe tlf 62622309 kejensen skylinemail dk Instruktør Else Kristensen Vantingevej 14 5750 Ringe tlf 62661066 mobil 50599056 elseogaxel dukamail dk Instruktør Grete Spejlsgaard Kløvervej 25 5750 Ringe tlf 62641093 mobil 24462444 grete spejlsgaard midtfyn net Instruktør

    Original URL path: http://www.ringegym.dk/Gymnastik/hold.htm (2016-04-29)
    Open archived version from archive

  • Tilmelding hold Ringe gymnastikforening

    (No additional info available in detailed archive for this subpage)
    Original URL path: /Gymnastik/Tilmeld.htm (2016-04-29)


  • Toj

    (No additional info available in detailed archive for this subpage)
    Original URL path: /Gymnastik/toj.htm (2016-04-29)


  • Nyheds arkiv Ringe gymnastikforening
    Nyhedsarkiv

    Original URL path: http://www.ringegym.dk/Gymnastik/nyhedsarkiv1.htm (2016-04-29)
    Open archived version from archive


  • RyslingeEfterskole 00 56 38 49 Emma Spottog Ryslinge Efterskole 00 56 39 50 Mie Kærsaa Ryslinge Efterskole 00 57 27 51 Ida Klejs Breiting Petersen Ryslinge Efterskole 00 57 31 52 Rebecca Skov Henriksen Ryslinge Efterskole 00 57 35 53 Josephine Weisbjerg Vilstrup Ryslinge Efterskole 00 59 17 54 Olivia Aisha Bay Ryslinge Efterskole 00 59 18 55 Nina Roselina Unmack Guarini Ryslinge Efterskole 00 59 19 56 Anna Kira Thomsen Ryslinge Efterskole 01 00 39 57 Laura Berg Nielsen Ryslinge Efterskole 01 01 22 58 Jasmina Thoft Freddin Ryslinge Efterskole 01 01 23 59 Nicoline Møller Andersen Ryslinge Efterskole 01 07 13 60 Catharina May Vedkjær Ryslinge Efterskole 01 07 14 61 Andrea Kirsten Kind Thrane Ryslinge Efterskole 01 24 57 62 Shiva Abbas Aziz Ryslinge Efterskole 01 24 58 Mænd Navn Klub By 1 Halfdan Albrecht Isaksen Ryslinge Efterskole 00 05 19 2 Benjamin Holmgård Milsø Ryslinge Efterskole 00 20 53 3 Andreas Leonard Brøndlund Ryslinge Efterskole 00 22 14 4 Sune Vesterlund Larsen Ryslinge Efterskole 00 22 49 5 Anton Sällberg Ryslinge Efterskole 00 24 00 6 Mikkel Wittrup Rasmussen Ryslinge Efterskole 00 25 17 7 Lynge Bartels Andersen Ryslinge Efterskole 00 26 07 8 Thøger Holdt Serup Ryslinge Efterskole 00 27 37 9 Malte Jensen Nolsø Ryslinge Efterskole 00 27 39 10 Rasmus Arved Monrad Ryslinge Efterskole 00 27 41 11 Mads Møllegård Hansen Ryslinge Efterskole 00 27 54 12 Emil Eue Hansen Ryslinge Efterskole 00 27 56 13 Mikkel Nørve Hovind Ryslinge Efterskole 00 28 47 14 Adam Jay Foyd Ryslinge Efterskole 00 29 08 15 Frederik Markus Damgaard Nielsen Ryslinge Efterskole 00 30 41 16 Niels Vestergård Ryslinge 00 31 04 17 Carsten Friis Hansen Ryslinge Badminton 00 32 10 18 Emil Grøndal Mogensen Ryslinge Efterskole 00 32 26 19 Søren Jeppesen Ryslinge 00 33 05 20 Joakim Émile Cayoette Ryslinge Efterskole 00 33 17 21 Jakob Brix Tanberg Zoëga Ryslinge Efterskole 00 33 27 22 Magnus Gammelgaad Madsen Ryslinge Efterskole 00 33 35 23 Magnus Virgil Fenger Sørensen Ryslinge Efterskole 00 33 38 24 Jacob Blicher Christensen Ryslinge Efterskole 00 34 31 25 Tobias Løfgren Ryslinge Efterskole 00 34 33 26 Laurits Tveden Olsen Ryslinge Efterskole 00 37 00 27 Karl Erik Larsen Team Heldager 00 38 42 28 Daniel Christopher Flensborg Ryslinge Efterskole 00 39 17 29 Lars Rindum Ryslinge Efterskole 00 42 58 30 Daniel Oliver Belek Rise Ryslinge Efterskole 00 46 29 31 Joakim Nørby Houmøller Ryslinge Efterskole 00 46 33 32 Sebastian Mathias Thomle Mason Ryslinge Efterskole 00 46 36 33 Kristian Rasmussen Nr Lyndelse 00 49 20 34 Alfred Norup Langvad Ryslinge Efterskole 00 51 31 35 Benjamin Kronmann Jensen Ryslinge Efterskole 00 51 47 36 Oscar Dencker Nielsen Ryslinge Efterskole 00 52 11 37 Emil Stræde Hansen Ryslinge Efterskole 00 53 03 38 Malte Vang Olsen Ryslinge Efterskole 00 53 06 39 Lucca Brodersen Kiilerich Ryslinge Efterskole 00 53 16 40 Mads Nørgaard Andersen Ryslinge Efterskole 00 53 52 41 Marcus Fredelund D B Pedersen Ryslinge Efterskole

    Original URL path: http://www.ringegym.dk/Atletik/Resultatliste%202014%20sorterede.html (2016-04-29)
    Open archived version from archive